Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl

Witaj na stronie Zespołu Szkół Mechanicznych

technik urządzeń dzwigowych

17.10.2017r.

Święto Komisji Edukacji Narodowej – Patrona ZSM

 Rocznica powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej to dla naszego Zespołu Szkół data wyjątkowa. Pragnę podkreślić, że obchodzimy dziś potrójne święto: Dzień Patrona Szkoły, Dzień Nauczyciela i Wszystkich Pracowników Oświaty, uroczystość ślubowania klas pierwszych oraz niezwykle ważne uzyskanie kolejnych stopni awansu przez starsze roczniki klas mundurowych

czytaj więcej

17.10.2017r.

77. rocznica powstania Batalionów Chłopskich

  W poniedziałek, 16 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę powstania Batalionów Chłopskich.

czytaj więcej

15.10.2017r.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2017 Ja na rynku pracy: Moje talenty i kompetencje

 OTK jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym cyklicznie organizowaną w naszej szkole. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej.

czytaj więcej

10.10.2017r.

Nasi młodzi samorządowcy

 7 października Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych wziął udział w I Ogólnopolskim Kongresie Młodzieżowych Rad w Poznaniu. Było to jedno z największych wydarzeń skupiających młodzieżowe samorządy w Polsce!

czytaj więcej

09.10.2017r.

Z wizytą w Galerii Krąg

 W piątek 6 października klasa 2O1 miała zaszczyt gościć w progach Galerii Krąg. Otrzymaliśmy niezwykłą lekcje sztuki i życia od wspaniałej malarki pani Anny Kruczkowskiej, absolwentki zakopiańskiego Technikum Tkactwa Artystycznego, członkini Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury oraz Grupy Artystycznej STREFY WYOBRAŹNI.

czytaj więcej

08.10.2017r.

Bieg dla Onkoludków

 W dniu 1.10.2017 w Lasku Marcelińskim odbyła się druga edycja Biegu dla Onkoludków. Organizatorem wydarzenia jest Drużyna Szpiku. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 600 biegaczy, którzy poświęcili swój czas, trud, myśli i zwycięstwo małym pacjentom poznańskiego oddziału onkologii i hematologii. Wśród uczestników był uczeń naszej szkoły Jakub Sekretarczyk oraz nauczycielka języka hiszpańskiego pani Natalia Wasielewska.

czytaj więcej


Do wakacji pozostało:
246
19
54


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci