Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Podziękowania dla szkoły i nauczycieli przedsiębiorczości od europosła Michała Boniego

« powrót

27.10.2015

Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu otrzymał dyplom za przygotowanie uczniów i zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na klip promujący program „Gwarancje dla młodzieży”, realizowany pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej organizowany przez Forum Młodych Lewiatan i Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Michała Boniego. Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości Beata Marciniak i Violetta Lenarczyk otrzymały podziękowania za zachęcenie do pogłębiania wiedzy na temat programu „Gwarancje dla młodzieży”, zainspirowanie uczniów do działania w kierunku świadomego korzystania z programów oferowanych przez UE.

Wyjazd nagrodzonych uczniów odbędzie się w dniach 6 - 9 grudnia 2015 roku i będzie obejmował zwiedzanie stolicy Belgii, Parlamentu Europejskiego, ale nie tylko.

Odwiedzą też Antwerię i miasteczko studenckie Leuwe. Jedną z największych atrakcji w Leuven jest najstarszy i najbardziej prestiżowy uniwersytet w krajach Beneluksu. W miasteczku uniwersyteckim panuje niesamowity klimat. Budynki są zabytkowymi obiektami, zaś szczególną uwagę przyciąga biblioteka, w której wieży można odnaleźć jeden z największych carillonów na świecie. Oprócz zabytkowych budynków, do uniwersytetu przynależą również zamek Arenberg wraz z przepięknym Ogrodem Botanicznym.

Dodatkową atrakcją podczas tego wyjazdu będzie możliwość spróbowania  i degustacji  lokalnych potraw i owoców morza oraz słynnej na całym świecie belgijskiej czekolady, a wszystko zostało  ufundowane przez biuro europosła Michała Boniego.


Do wakacji pozostało:
30
20
50


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci