Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

RELACJA Z WYMIANY ZE SZKOŁĄ W ANDUJAR W HISZPANII

« powrót

29.02.2016

Dnia 7 lutego, wcześnie rano, osiem uczennic naszej szkoły: Ania, Dominika, Gosia, Patrycja, Karolina, Marta, Sylwia i Celina wraz z panią Aleksandrą Stachowiak oraz panią Katarzyną Smulską rozpoczęło podroż do Hiszpanii, a dokładniej do andaluzyjskiego miasta Andújar. Po dotarciu na miejsce zostałyśmy serdecznie powitane przez goszczące nas rodziny, José Antonio Coronela - koordynatora naszego projektu „HERITAGE – EUROPEAN IDENTITY” (DZIEDZICTWO – TOŻSAMOŚĆ EUROPEJSKA), dyrektora szkoły SAFA oraz burmistrza miasta, który wręczył nam drobne upominki. Poznałyśmy też rówieśników z liceum, z niemieckiego miasta Norden, którzy z nami uczestniczyli w wymianie ze szkołą w Andújar.

Tydzień pobytu w Hiszpanii obfitował we wspaniałe wrażenia. Zaprzyjaźniłyśmy się z naszymi hiszpańskimi rówieśnikami oraz poznawałyśmy kulturę i dziedzictwo Andaluzji. Uczestniczyłyśmy też w dwóch wycieczkach. Podczas pierwszej, do miast Baeza i Úbeda, zwiedziłyśmy Muzeum Oliwy oraz Muzeum Ceramiki. Poznałyśmy tam najrozmaitsze zabytki renesansowej Hiszpanii. Na drugą wycieczkę pojechałyśmy do Granady, gdzie zwiedziłyśmy przepiękną muzułmańską twierdzę La Alhambra. Na zajęciach w szkole, w ramach zadań projektowych, musiałyśmy wykonać broszurę o swoim regionie, a następnie zaprezentować ją po angielsku innym uczestnikom wymiany. Wzięłysmy udział w warsztatach tradycyjnego tańca Sevillanas, a następnie udałyśmy się do klubu "Peña flamenca", gdzie mogłyśmy zobaczyć i usłyszeć flamenco, w doskonałym wykonaniu młodych artystów. Ostatniego dnia wszyscy razem braliśmy udział w grze "Gymkhana", która toczyła się na terenie szkoły.

W piątek wieczorem, wraz z rodzinami goszczącymi, udaliśmy się na pożegnalny bankiet, na którym wszyscy razem mogliśmy spędzić ostatnie chwile w Andújar. Łez nie było końca, lecz prawdziwy smutek nadszedł dopiero 13 lutego, w sobotę rano, gdy już naprawdę musiałyśmy wyjechać. Pocieszył nas wszystkich fakt, że nie mówimy "Good bye", tylko "See you in October", gdyż w październiku tego roku będziemy gościć przyjaciół z Hiszpanii w Poznaniu.

W drodze na lotnisko w Madrycie zdążyłyśmy jeszcze podjechać metrem przed Pałac Królewski i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Obiecałyśmy sobie, że do Hiszpanii wrócimy jeszcze nie raz…

Dominika Cholewińska

Anna Nowicka

Patrycja Roś

Galeria

Zobacz prezentację

 


Do wakacji pozostało:
57
17
1


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci