Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

BIEG O "GWIAZDĘ WOLNOŚCI" W LUBASZU

« powrót

18.05.2016

  W dniu 12 maja 2016 r. kadeci klas policyjnych Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu uczestniczyli w biegu o „Gwiazdę Wolności” zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną szkołę - Edukację Lubasz. Oprócz uczniów ze szkoły organizatora i naszej, w zawodach brali również udział kadeci z LO Centrum Kształcenia „Nauka” z Piły. Przed wyruszeniem na trasę, po krótkiej odprawie z sędziami uczestnicy sprawdzianu przystąpili do testu z wiedzy ogólnej, a następnie na strzelnicy pneumatycznej mogli zweryfikować swoje umiejętności strzeleckie - najlepszy wynik w tej konkurencji uzyskała drużyna: Jakub Kaźmierczak i Michał Rożek z klasy 2O4.

 Na 12 kilometrowej trasie wokół jeziora wyznaczonych było 13 zadań do wykonania: przejście przez tunel, ciągnięcie opon, piramida z balotów, wejście na pięciometrową drabinkę linową, przeprawa przez jezioro - to tylko niektóre z tych, jakie musieli pokonać uczestnicy sprawdzianu. Dodatkowym utrudnieniem były ramy czasowe (2 godziny), w których zawodnicy musieli się zmieścić, aby pokonać trasę i zaliczyć wszystkie zadania. Dodatkowym utrudnieniem były również panujące tego dnia warunki pogodowe: +25 stopni C w pełnym słońcu !
 Bieg zaliczyły wszystkie 26 drużyny, które wyruszyły na trasę, a najszybciej do mety dotarli Maciej Łukasiewicz i Adrian Fiołka z klasy 2O3, zajmując pierwsze miejsce !!!
W zawodach brały ponadto udział: Dominika Cholewińska i Urszula Kołodziej z klasy 2O3 oraz Hanna Grochalska i Adam Jeżewski z klasy 2O4. 
 Wszystkim serdecznie gratulujemy i teraz z zazdrością będziemy spoglądać na pamiątkowe odznaki sprawdzianu sportowo-obronnego „Gwiazda Wolności”, które nasi kadeci niewątpliwie z dumą będą nosić na swoich mundurach.

Galeria


Do wakacji pozostało:


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci