Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Konferencja

« powrót

Konferencja 16.10.2012

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 16 października uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w konferencji, przygotowanej przez Szkolny Ośrodek Kariery.

Na początku Pani Emilia Konował, pracownik naukowy Politechniki Poznańskiej, przedstawiła podstawowe informacje o rodzajach i wykorzystaniu energii odnawialnej. Wykład był naukowy, a dowiedzieliśmy się, z czego można produkować energię. Z jabłek? Okazuje się, że teoretycznie jest to możliwe.

Uczniowie z kl. II T przedstawili projekt edukacyjny, który przybliżył nam problem hałasu, który został wskazany w wykładzie jako czynnik zagrażający przy pracy turbin wiatrowych. Koledzy podeszli do tematu bardzo profesjonalnie. Przedstawili budowę i funkcjonowanie ucha, a potem wyniki badań poziomu hałasu w naszym otoczeniu, których sami dokonali przy pomocy sonometru. Okazało się, że niestety żyjemy w hałasie.

Potwierdziła to przedstawicielka Państwowej Inspekcji Pracy Pani Ewa Groblewska, prezentując zabawny filmik na temat skutków działania hałasu. Był też konkursik z nagrodami.

A na koniec uczestników zaczarował dr n.med. Maciej Wróbel. Z wielkim zaangażowaniem i w sugestywny sposób wyjaśnił potrzebę dbałości o słuch od młodego wieku. Przedstawił również metody wspomagania osób z zaburzeniami słuchu. Uczestników zainteresowała strona techniczna tzn. budowa i funkcjonowanie aparatów wspomagających/przywracających słuch. Ponieważ Pan doktor jest chirurgiem ubogacił swoje wystąpienie zdjęciami wnętrza naszego ciała – ucha oraz zdjęciami rentgenowskimi.

W trakcie konferencji była też przerwa na posilenie się uczestników. Sprawny catering zapewniły kupony, które otrzymali uczestnicy przy rejestracji przed konferencją.

zobacz galerię tego wydarzenia


Do wakacji pozostało:


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci