61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl

25.05.2013

I miejsce w VI Rajdzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Poznańskiego

Uczniowie naszej szkoły, reprezentując OSP Poznań, zajęli I miejsce w VI Rajdzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Poznańskiego!!!

Tegoroczny absolwent Mateusz Maciejewski z klasy 3 LO3 zakończył edukację w naszej szkole z ogromnym sukcesem, zostając finalistą Olimpiady Wiedzy o III Rzeczpospolitej, zdobywając 23 miejsce w Polsce. Mateusz zajął jednocześnie najwyższe miejsce spośród reprezentantów naszego województwa. Otrzymał list gratulacyjny od Marszałka  Województwa Wielkopolskiego oraz nagrody.

Otrzymaliśmy oficjalne wyniki olimpiady i z wielką przyjemnością informujemy, iż Mateusz Maciejewski, zdobywca drugiego miejsca w etapie okręgowym, został zakwalifikowany  do udziału w etapie centralnym Olimpiady. Zawody finałowe Olimpiady odbędą się w Białymstoku  25 maja 2013 roku. Weźmie w nich udział trzech reprezentantów Wielkopolski, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w eliminacjach okręgowych, w tym jako jedyny reprezentant Poznania właśnie Mateusz Maciejewski . Opiekunem olimpijczyka jest prof. Jadwiga Gębska. Gratulacje dla Mateusza!  Trzymamy kciuki i liczymy na jak najlepszy wynik w finale.

29 kwietnia  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Buku odbył się etap okręgowy  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP . Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Maciejewski oraz Jakub Dukat z klasy 3 LO3. Miło nam zakomunikować, iż Mateusz Maciejewski zajął 2 miejsce, a Jakub Dukat miejsce 10.  Olimpiada jest trzystopniowa. W zmaganiach I stopnia udział wzięło 2 175 uczniów z całej Polski,  ze 180 szkół, z 16 województw. Do II etapu ( okręgowego) zakwalifikowanych zostało 199 uczestników, a z województwa  wielkopolskiego – 21.

20 kwietnia w VI LO w Poznaniu odbył się finał wielkopolski konkursu SUPERMATEMATYK. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Niezmiernie miło nam ogłosić, że Damian Sznura z klasy 1T1 zajął 3 miejsce w kategorii uczniów klas pierwszych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!