Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

09.04.2015

Wizaż w okularach

Dobór oprawek do kształtu twarzy, koloru włosów, karnacji … Czy to wszystko ważne? Nad tym zastanawiały się 9 kwietnia dziewczyny z klas optycznych naszego technikum na zajęciach warsztatowych z wizażystką/stylistką. Co jeszcze może wpływać na dobór okularów, aby klient był zadowolony ze swojego wyglądu. Jaki makijaż wykonać, aby dobrze wyglądać w okularach . Okazuje się, że jest zasadnicza różnica w zasadach makijażu dla osób krótko i dalekowzrocznych. Takimi tematami zajmowały się dziewczyny.

czytaj więcej

27.01.2015

Etap regionalny konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”

Czy pracownik młodociany może być zatrudniony w innym celu niż przygotowanie zawodowe? Co to jest telepraca? I 37 innych pytań. Min. z takimi trudnymi pytaniami zmierzyli się uczniowie kl. IIIT1 Andrzej Hadyński i kl. IIIT2Szymon Witt podczas etapu regionalnego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Ci uczniowie  w listopadzie zostali zwycięzcami etapu szkolnego tego konkursu.

czytaj więcej

11.12.2014

Konferencja „Rok Zawodowców – - jakie korzyści wynikają z kształcenia zawodowego” w Zespole Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Już po raz czwarty Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu przy ul. Świerkowej 8 zaprosił 11 grudnia 2014r. osoby zajmujące się doradztwem zawodowym w wielkopolskich gimnazjach na coroczną konferencję dotyczącą poradnictwa zawodowego dla młodzieży. W tej edycji myślą przewodnią spotkania była szeroka promocja szkolnictwa zawodowego. Pedagodzy, psychologowie, doradcy zawodowi gimnazjów i poradni psychologiczno-pedagogicznych z całego regionu oraz studenci doradztwa zawodowego i personalnego UAM nie tylko wysłuchali prelekcji, ale zadawali pytania i żywo dyskutowali nad zagadnieniem jak sprostać potrzebom rynku pracy i zachęcić młodzież do nauki zawodów z  różnych branż w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych.

czytaj więcej

23.10.2014

"Wolontariat" w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Poniżej znajdziecie plan spotkań i atrakcji w ramach dnia z wolontariatem, będącego częścią Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole.

czytaj więcej

23.10.2014

OTK - My się praktyk nie boimy!

Kolejny dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – 23 października, upłynął w naszej szkole pod hasłem „PRAKTYKA”. Uczniowie klas starszych – IVT, IIIT1 i IIIT2 dzielili się swoimi doświadczeniami z odbytych praktyk w kraju i za granicą w ramach programu Leonardo da Vinci. Młodsi koledzy otrzymali ulotkę z informacjami o firmach, w których odbywają się praktyki i praktyczna nauka zawodu, no i zaczęło się. Kierownik praktyk, pan. prof. Jarosław Borczyk opowiedział  przejrzyście o stronie formalnej praktyk, a potem kolejno przedstawiciele klas prezentowali firmy, w których odbywali praktyki. Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo dobrze i z dużym zaangażowaniem oraz dumą dokonali prezentacji firm, a także podzielili się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami z praktyk. Nie obyło się również bez ciekawostek i anegdot.

czytaj więcejPrzejdź do strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Do wakacji pozostało:
57
9
13


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci