Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

22.10.2014

OTK - Sztuczki śpiewem malowane

W tych słowach właściwie możemy zawrzeć treść tegorocznego „Talent Cafe”, który cieszył nas 22 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Szkolny Ośrodek Kariery oraz samorząd Uczniowski, który wziął na swoje barki trud zaaranżowania kafejki artystycznej oraz raczenia gości , czyli uczniów i nauczycieli pysznymi domowymi wypiekami oraz aromatyczną kawą z pianką, czy herbatką. Powstała mini galeria „Świerkowa”, w której można było podziwiać prace plastyczne Jagody Marciniak i Weroniki Harendarz z kl. II psychologiczno-pedagogicznej. Na scenie wystąpił nasz szkolny prestidigitator, a raczej bardziej pasuje określenie iluzjonista Dawid Szymański z kl. IIO4, bo jego sztuczki były tak przekonujące, że dawały iluzję/złudzenie, że to naprawdę się dzieje.

czytaj więcej

21.10.2014

OTK - Gimnazja znów u nas

Chętnie zapraszamy gimnazjalistów w nasze progi. 21 października miało to miejsce za sprawą Pikniku Mechatroniki, który przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z uczniami klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami Gimnazjów nr 43, 44 i 55, zainteresowani dziedzinami technicznymi, ale nie tylko,  pobawili się robotami, zwiedzili pracownie przedmiotów zawodowych, zapoznali się z urządzeniami,  którymi być może będą się posługiwali w niedalekiej przyszłości. Ponieważ grupy naszych gości były kilkunastoosobowe była możliwość porozmawiania z naszymi uczniami, wymienienia się spostrzeżeniami indywidualnej konsultacji z nauczycielami oraz starszymi kolegami.  

czytaj więcej

20.10.2014

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Szkolny Ośrodek Kariery zaprasza do zapoznania się z planem wydarzeń w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole.

czytaj więcej

16.09.2014

Maturzyści na Salonie

Jak dobrze przygotować się do matury? Jakie studia, a może szkołę policealną wybrać? Na te pytania szukali odpowiedzi maturzyści podczas Poznańskiego Salonu Maturzystów „Perspektywy”. Mieli okazję wysłuchać wskazówek ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy przypomnieli procedury maturalne z poszczególnych przedmiotów.

czytaj więcej

16.01.2014

IV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O PLANOWANIU I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWą

IV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY  O PLANOWANIU  I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWĄ SZKOLNY OŚRODEK KARIERY POMOŻE CI SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ! – materiały dostępne u doradcy zawodowego i na  www.olimpiada.sdsiz.pl * organizator olimpiady: Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Olimpiada przebiega w 3 etapach: I etap 2 grudnia 2013 – 26 stycznia 2014; Rejestracja uczniów.  Zarejestrowani uczniowie wypełniają test on –line. II etap 15–29 marca 2014 Przechodzi do niego maksymalnie 314 uczniów, którzy on – line wypełnią test o większym stopniu trudności.  III etap Finał 26–27 kwietnia 2014; 16 finalistów zmierzy swoje siły w Warszawie. Uczniowie, którzy przejdą do III etapu Olimpiady otrzymają cenne nagrody, m.in. zaliczenie matury z WOS na 100% przez niektóre uczelnie - np. Uniwersytet Jagielloński. Zadania Olimpiady oparte są na materiale z zakresu doradztwa zawodowego oraz na elementach wiedzy związanej z takimi przedmiotami, jak: podstawy przedsiębiorczości, technologia informacyjna, wiedza o społeczeństwie. Zakres wiedzy i umiejętności obejmuje: Planowanie swojej czasu wolnego i pracy oraz przyszłości i kariery zawodowej. Wyznaczanie sobie celów. Wyszukiwanie informacji edukacyjno-zawodowych, podejmowanie decyzji. Analiza swoich zainteresowań, zdolności, wartości, oczekiwań. Tworzenie dokumentów aplikacyjnych - CV , list motywacyjny, list referencyjny itp.). Rynek pracy. Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie klasy maturalne zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy na temat planowania przyszłości zawodowej. Doradca zawodowy Klaudia Ackermann    

czytaj więcejPrzejdź do strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Do wakacji pozostało:
57
9
11


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci