Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

PO WER

 

Projekt "Europejski staż szansą dla ucznia ZSM" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

 

ZSM realizuje kolejny program dający szansę uczniom wszystkich profili Technikum Mechanicznego na wzięcie udziału w czterotygodniowym stażu w Niemczech!

Dla zainteresowanych kilka informacji formalnych:

Projekt pod tytułem “Europejski staż szansą dla ucznia ZSM”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Unii Europejskiej, realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+. Staże zagraniczne odbędą się w maju 2017 oraz na przełomie września/października 2017 roku.

Projekt skierowany jest do uczniów wszystkich kierunków Technikum Mechanicznego w Poznaniu. W ciągu dwóch lat zaplanowano wyjazd 40 uczniów na 4-tygodniowy staż w Niemczech.

Celem projektu jest rozwój zawodowy uczniów oraz podniesienie szansy na zatrudnienie poprzez kształcenie specjalistycznych umiejętności i doskonalenie kompetencji językowych, a także wprowadzenie do programu nowych narzędzi i metod nauczania według standardów europejskich.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego, Marzena Suchowiak.

Rekrutacja została zakończona, najlepsi uczniowie zostali wybrani do udziału w Projekcie. Przygotowanie językowe i kulturowe zakończyło się. Pierwsza grupa uczniów właśnie wyjeżdza na praktyki. Druga grupa młodzieży jest w trakcie przygotowania, wyjedzie na staż do Niemiec na początku kolejnego roku szkolnego.


Do wakacji pozostało:
116
9
11


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci